پیشتاز پمپ

شرکت فنی مهندسی پیشتاز پمپ در زمینه تعمیرات پمپ وکیوم ، روتس بلوئر و کمپرسور های هوای فشرده فعالیت می نماید

۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۹ ثبت شده است

طرز کار پمپ وکیوم آب در گردش

طرز کار پمپ های وکیوم آبی

طرز کار پمپ خلا آب در گردش :

 

طرز کار پمپ خلا آب در گردش  بدین صورت است که پمپ خلا رینگ آبی دارای پروانه ای با جنس های مختلف استیل، برنج و چدن توسط الکترو موتور به گردش در می آید و تیغه های پمپ وکیوم آب در گردش با به دام انداختن هوا از ورودی هوا را دریافت و از خروجی که در اکثر مواقع دارای سوپاپ می باشد خارج می کند. سوپاپ ها بر روی صفحه دو شیار نصب می باشند

طرز کار پمپ وکیوم آبی

۳۱ فروردين ۹۹ ، ۱۰:۵۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

پمپ وکیوم روتس در پاک کننده هیدروکربن

پمپ وکیوم روتس در پاک کننده هیدروکربن

پمپ وکیوم روتس در دستگاه تمیز کردن هیدروکربن

تمیز کردن هیدروکربن خلاء چیست؟ اصل تمیز کردن ماده پاک کننده هیدروکربن فقط بر اساس ظرفیت حل کردن حلال است. مکانیسم تخلیه بر اساس حلالیت در آلودگی روغن یا روغن: اصولی مشابه سازگاری. سبد تمیز کردن را با قطعه کار روی میز تغذیه قرار دهید و سپس آن را بطور خودکار به محل تغذیه دستگاه تمیز کننده بفرستید. سبد تمیز کردن به ترتیب و از طریق ربات برای تمیز کردن ، خشک کردن جاروبرقی به داخل تمیزکار منتقل می شود و در آخر نیز سبد تمیز کردن به طور خودکار از طریق میز تخلیه تخلیه می شود. ارسال (قطعه کار را بیرون بیاورید) و کل مراحل تمیز کردن را تا زمان خشک کردن انجام دهید. در صنعت دستگاه تمیز کردن هیدروکربن پمپ های خلاء زیادی وجود دارد که می توانند انتخاب شوند. امروز،

Dongguan pronock Vacuum Technology Co. Ltd. Ltd. کاربرد عملی پمپ خلاء Roots را در دستگاه تمیز کردن هیدروکربن تجزیه و تحلیل می کند.
فرآیند تمیز کردن کامل دستگاه خلاء هیدروکربن خلاء به طور خودکار توسط PLC کنترل می شود. خط تولید اصلی تجهیزات از دو خلاء تمیز کردن مافوق صوت ، یکی تمیز کردن مافوق صوت خلاء قدرتمند و دو دستگاه بخار تمیز کردن + خشک کردن خلاء تشکیل شده است. اصل کار آن استفاده از لرزش مکانیکی با نیروی نفوذ اولتراسونیک قوی برای تأثیرگذاری بر سطح قطعه کار و ترکیب اثر ضد عفونی شیمیایی ماده تمیز کننده هیدروکربن برای انجام تمیز کردن جامع در زیر خلاء ، ایجاد سطح قطعه کار ، سوراخ کور و شکاف است.

انواع مختلفی از پمپ های خلاء بسیار متفاوت هستند. پمپ های خلاء متداول دستگاه تمیز کردن هیدروکربن به شرح زیر است:

پمپ وکیوم روتاری روغنی

ویژگی ها: قیمت پایین ، راندمان بالا ، نصب و اتصال آسان. به منظور کاهش مکش گاز حلال توسط پمپ خلاء ، دستگاه پردازش جلویی نیازهای بالاتری دارد.

پمپ وکیوم اسکرو

ویژگی ها: عملیات خشک ، مقاومت در برابر حلال قوی ، نیاز کم برای تجهیزات پردازش گاز مکش. سرعت جریان زیاد در خلا بالا ، مناسب تر برای استفاده از دستگاه تمیز کردن هیدروکربن؛ چرخه نگهداری طولانی ، هزینه کم.

پمپ وکیوم روتس

ویژگی ها: شروع سریع ، مصرف برق پایین ، هزینه کم کارکرد و نگهداری ، سرعت زیاد پمپاژ ، راندمان بالا ، غیر حساس بودن به مقدار کمی بخار آب و گرد و غبار موجود در گاز استخراج شده ، سرعت پمپاژ بزرگ در محدوده فشار ۱۰۰-۱ PA و قادر به سرعت حذف گاز ناگهانی رها شده است.

عملکرد پمپ خلاء Roots در دستگاه تمیز کردن هیدروکربن

در این فرآیند ، پمپ خلاء ریشه نقش مهمی در خشک کردن قطعات و بازیابی حلال هیدروکربن دارد:

  1.  هوای موجود در پاک کننده را کاهش دهید تا از ضعف میرایی موج اولتراسونیک کاسته شود
  2.  هوا را در سطح قطعه کار و منافذ خود برای بهبود اثر تمیز کردن از بین ببرید. 
  3. نقطه جوش ، به عنوان پاک کننده هیدروکربن نامیده می شود ، همچنین می توانید از تمیز کردن فاز گاز استفاده کنید.
  4. اثر خلاء برای بهبود سرعت خشک کردن
  5. تقطیر خلاء برای بازسازی پاک کننده هیدروکربن
  6. اکسیژن جدا شده برای غیرفعال کردن پاک کننده هیدروکربن

پمپ وکیوم در صنعت تمیز کردن ماشین به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و با توسعه این صنعت ، محصولات جدید بطور مداوم برای رفع نیازهای جدید مشتری راه اندازی می شود. در صنعت جاروبرقی معمولاً از پمپ خلاء چرخشی پره ای روغن ، پمپ خلاء ریشه و پمپ خلاء پیچ آب خنک استفاده می شود. محصولات Pronock به انتخاب بسیاری از مشتریان تبدیل شده است.

پمپ وکیوم روتس در پاک کننده هیدروکربن

پمپ وکیوم آبی 100 متر مکعب

۱۲ فروردين ۹۹ ، ۱۲:۲۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

پمپ وکیوم دو مرحله ای روغنی

پمپ وکیوم دو مرحله ای روغنی

عملکرد

عملکرد کاری پمپ وکیوم دو مرحله ای روغنی با مرحله فشار قوی و فشار کم تشکیل شده است. پورت مکش آن با کانتینر خلاء یا تجهیزات خلاء وصل شده است. در حین کار ، مقدار زیادی از گاز موجود در داخل کانتینر استنشاق و تخلیه می شود. هنگامی که تجهیزات خلاء به دست می آورند ، صفحه شیر اگزوز مرحله فشار بالا بسته می شود و گاز استنشاق شده در مرحله فشار بالا به مرحله دوم منتقل می شود و از مرحله دوم استنشاق می شود و تخلیه می شود تا تجهیزات خلاء بتوانند. خلاء خاصی را بدست آورید. پارامترهای فنی پمپ ۱۰ P 10-2Pa است. با توجه به استفاده کاربر ، می توان آن را به یک پمپ تقویت کننده خلاء مجهز کرد که می تواند از آن به عنوان پمپ جلویی استفاده شود. از آنجا که نیروی پمپ تقویت کننده پمپ تقویت شده است ، می توان پمپ جلویی را به طور مداوم بیرون زد ، که می تواند تجهیزات شما را به خلاء بالاتر برساند

انواع پمپ وکیوم

پمپ وکیوم دو مرحله ای روغنی برای پمپاژ بنزین با اکسیژن زیاد ، مواد منفجره ، خورنده و گرد و غبار مناسب نیست. اگر در این شرایط باید کار کند ، اقدامات مربوطه مانند ضد انفجار ، ضد خوردگی و ضد گرد و غبار انجام می شود.

پمپ جدید یا پمپ تعمیر شده باید در تست استخراج هوا بطور جداگانه باشد و برای مرجع نگهداری بعدی ثبت شود.

آب خنک کننده را به هم وصل کنید ، پمپ را به طور متناوب شروع کنید (اما خیلی زیاد نیست ، در غیر این صورت موتور سوخته خواهد شد) ، پمپ را به آرامی بچرخانید و پس از تخلیه روغن در حفره پمپ ، آن را به طور رسمی کار کنید.

هنگامی که گاز قابل تغلیظ برداشته می شود ، شیر گاز بالاست گشوده می شود تا از تأثیر چگالش بخار بر عملکرد پمپ جلوگیری شود. هنگامی که گاز طبیعی چگالش برداشته شده است ، دریچه بالاست گازی باید به موقع بسته شود.

در حین کار پمپ باید به صدا توجه شود. بسته به اینکه صحیح بودن بار موتور صحیح است یا خیر ، فقط صدای باز و بسته شدن دریچه قوی و میکرو در شرایط عادی مجاز است.

قبل از توقف ، شیر را در پورت مکش پمپ ببندید تا پمپ از سیستم خلاء جدا شود و سپس آب خنک کننده را متوقف کنید.

هنگامی که پمپ آب خنک کننده کار نمی کند ، اگر دمای هوا ۵ enough کافی نباشد ، باید آب خنک کننده موجود در پمپ تخلیه شود تا از سرمازدگی جلوگیری شود.

تعمیر و نگهداری پمپ وکیوم دو مرحله ای روغنی

در حین نگهداری طبیعی ، پمپ خلاء و محیط اطراف آن باید تمیز نگه داشته شود. اگر برخی از نشت روغن ، که باعث کاهش سطح روغن می شود و بر عملکرد پمپ تأثیر می گذارد ، می توان به موقع اضافه کرد. پمپ جدید ۱۰۰-۱۵۰ ساعت کار می کند و یک بار روغن را تغییر می دهد ، که می تواند بعدا با توجه به شرایط خاص تعیین شود. عمل تغییر روغن این است که "ابتدا روغن قدیمی را تخلیه کنید ، سپس مقدار کمی روغن جدید را درون درگاه اگزوز قرار دهید تا حفره پمپ شسته شود ، سپس پمپ را شروع کرده و بعد از چند دقیقه آن را تخلیه کنید. اگر روغن تخلیه شده تمیز نیست ، دوباره روغن جدید را بگذارید تا روغن تخلیه شده از پمپ تمیز شود.

۱۱ فروردين ۹۹ ، ۱۲:۰۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

سیستم خلاء در سلول خورشیدی فیلم نازک

سیستم خلاء در سلول خورشیدی فیلم نازک

کاربرد پمپ وکیوم در سلول خورشیدی فیلم نازک 

به عنوان حالت گاز با فشار کمتر از فشار اتمسفر استاندارد ، خلاء می تواند بسیاری از ویژگیهای جدید فن آوری را نشان دهد که تحت فشار جوی یافت نمی شود. سیستم خلاء در بسیاری از زمینه های صنعتی کاربرد دارد. با از بین رفتن زغال سنگ ، نفت ، گاز طبیعی و دیگر منابع انرژی و افزایش آلودگی محیط زیست ، مردم فوراً نیاز به یافتن انرژی جدید تجدیدپذیر تمیز دارند. استفاده از انرژی خورشیدی ، به عنوان انرژی بی نهایت تجدیدپذیر بدون آلودگی زمین ، روز به روز توجه مردم را به خود جلب می کند. در حال حاضر سلول خورشیدی سیلیکونی کریستالی تجاری شده دارای بالاترین راندمان تبدیل فوتوالکتریک است ، اما به دلیل محدودیت خلوص مواد و فناوری آماده سازی ، هزینه آن زیاد است ، بنابراین بهبود کارایی تبدیل یا کاهش هزینه دشوار است. سلولهای خورشیدی فیلم نازک برای تبدیل نور به برق فقط به چند نانومتر ضخامت نیاز دارند و آنها را به عنوان مواد ایده آل برای کاهش هزینه ها و بهبود گردش فوتون تبدیل می کنند. در این مقاله کاربرد سیستم خلاء وارداتی در سلولهای خورشیدی با فیلم نازک توصیف شده است ، که باعث پیشرفت فنی و توسعه تولید سلول های قدرت می شود.

پمپ وکیوم روغنی در ساخت سلول های خورشیدی

سلول خورشیدی فیلم نازک نوع جدیدی از دستگاه فتوولتائیک برای کاهش بحران انرژی است. سلولهای خورشیدی فیلم نازک را می توان از انواع مواد ارزان قیمت مانند سرامیک ، گرافیت و ورق های فلزی به عنوان بسترهایی برای ایجاد ضخامت فیلم تولید می کند که باعث ایجاد ولتاژ می شود. علاوه بر هواپیما ، بلکه همچنین به دلیل انعطاف پذیری می تواند به ساختار غیر هواپیما تبدیل شود دامنه کاربرد آن وسیع است ، می تواند با ساختمان ترکیب شود یا به بخشی از بدنه ساختمان تبدیل شود ، کاربرد آن بسیار گسترده است.

در سلولهای خورشیدی با فیلم های نازک ، نیمه هادی های مرکب cu-vi2 با باند مستقیم مانند CuInS2 ، CuInSe2 و Cu2InGaSe4 از ویژگی های فوتوالکتریک بسیار خوبی برخوردارند و نسبت به مواد مبتنی بر سیلیکون برای لایه جذب سلولهای خورشیدی فیلم نازک با هزینه کمتری دارند. و راندمان تبدیل بالا. هنگامی که فرایند تولید بالغ است ، هزینه تولید و زمان بازگشت انرژی سلولهای CIGS بسیار کمتر از سلولهای سیلیکونی بلوری است. فرآیند تولید سلول خورشیدی فیلم نازک مبتنی بر مس را می توان به فرآیند خلاء و فرایند غیر خلاء تقسیم کرد. فن آوری خلاء جریان اصلی است ، و سیستم خلاء به طور گسترده ای در فرآیند تولید مجموعه سلولهای خورشیدی فیلم نازک بر پایه مس مورد استفاده قرار می گیرد ، که عمدتا شامل پاشیدن مگنترون ، تبخیر حرارتی ، تبخیر پرتو الکترونی ، تبخیر همزمان چند منبع ،

صنعت کاربرد سیستم خلاء: الکتریک ، نساجی ، دستگاه حکاکی CNC ، دستگاه خلاء ، دستگاه تاشو ، دستگاه قرار گرفتن در معرض ، رایانه ، نیمه هادی ، تخته مدار ، باتری ، خازن ، دستگاه اتصال ، سازنده صفحات عکاسی ، تهویه مطبوع ، خلاء فرآیند ، دستگاه بسته بندی ، ترانسفورماتور ، لنزهای نوری ، نوع تزریق خودکار ، فن آوری پلی اورتان ، دستگاه چسباندن برچسب ، دستگاه چاپ ، خط بشقاب ، دستگاه آسانسور خلاء ، لیوانهای مکش خلاء ، دستگاه چاپ ، پوشش خلاء سطح دیسک VCD و DVD ، کوره صنعتی ، کوره صنعتی ، ذوب و عملیات حرارتی خلاء ، روکش فلزی ، جوشکاری خلاء ، جوشکاری پرتو الکترونی ، روکش خلاء ، خشک کردن خلاء مانند جوشکاری ، صنعت بسته بندی وکیوم ، شبیه سازی فضا ، سیستم فشار منفی بیمارستان ، حفاظت از محیط زیست ، زمینه تحقیقات علمی صنعتی ، صنعت الکترونیکی ،آزمایشگاه ، صنعت پلاستیک ، ماشین آلات عمومی ، شیشه ، سنگ مرمر ، فلز صنعت جابجایی با وزن بزرگ.

انواع پمپ وکیوم 

ماده اصلی مورد استفاده در بیشتر صنعت جهانی فتوولتائیک سلولهای سیلیکونی کریستالی است و سلولهای سیلیکونی تک هسته ای و سلولهای سیلیکونی پلی کریستالی در میدان پانل فتوولتائیک تسلط دارند. و نسل دوم سلولهای خورشیدی - بازار سلولهای خورشیدی فیلم نازک اکنون بی سر و صدا در حال افزایش است و مزایای منحصر به فرد آن مانند نور ، نفوذپذیری مناسب نور برای باز کردن یک میدان جدید است. اعتقاد بر این است که در آینده نزدیک کاربرد سیستم خلاء وارداتی در سلولهای خورشیدی فیلم نازک در زندگی روزمره مردم ظاهر خواهد شد.

۰۹ فروردين ۹۹ ، ۲۱:۰۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

فناوری پمپ خلاء در صنعت پالایش نفت

فناوری پمپ خلاء در صنعت پالایش نفت Petroleum یک منبع انرژی با ارزش و استفاده بالا است. این مؤلفه اصلی تأمین انرژی جهانی در این قرن است که حدود ۵۰٪  از کل را تشکیل می دهد.

فناوری پمپ خلاء در صنعت پالایش نفت

 فرآورده های نفتی ، به عنوان انرژی و مواد اولیه شیمیایی ، در زمینه های مختلف اقتصاد ملی و ساخت دفاع دفاعی نقش دارند و به کلیه پیوندهای لباس مردم ، مواد غذایی ، مسکن و حمل و نقل عمیق می روند و به مواد استراتژیک مهمی مرتبط با اقتصاد ملی و مردم تبدیل می شوند. معاش بنابراین ، صنعت پالایش نفت به یکی از صنایع اساسی اقتصاد ملی تبدیل شده است. تولیدکننده پمپ خلاء در نظر دارد در مورد فناوری پمپ خلاء در صنعت پالایش نفت توضیح دهد.

فرآیند استفاده از فناوری پمپ خلاء در فرآیند پالایش

طرح های فرآوری روغن خام شامل نوع سوخت ، نوع سوخت شیمیایی ، نوع روغن کاری شونده روغن و روغن کاری شونده آن از نوع شیمیایی است.

پمپ وکیوم رینگ آبی در صنعت نفت

فناوری پمپ خلاء در صنعت پالایش نفت عمدتاً جنبه های زیر را منعکس می کند:

۱٫ تقطیر خلاء

تقطیر نفت خام اولین فرآیند فرآوری روغن خام است که به طور کلی شامل تقطیر جوی و تقطیر خلاء است. نفت خام فقط می تواند حدود ۲۰٪ light 30٪ روغن سبک (بنزین ، نفت سفید ، دیزل و غیره) داشته باشد و بقیه آن روغن سنگین است. به منظور بخار بیشتر تقطیر به عنوان مواد اولیه فرآوری ثانویه و بدون واکنش ترک خوردگی حرارتی هیدروکربنهای ماکرومولکولی در روغن سنگین ، از تقطیر خلا استفاده می شود. از آنجا که با کاهش فشار خارجی ، میزان جوش ماده کاهش می یابد ، بخش جوش زیاد (یعنی هیدروکربنهای ماکرومولکولی) در دمای پایین تبخیر می شوند وقتی روغن سنگین با فشار کمتری گرم می شود ، در نتیجه به طور موثر از هم جدا می شود بخش جوش (نقطه جوش کمتر از ۵۰۰) و روغن باقیمانده از ترک خوردگی.

با توجه به شرایط عملیاتی ، تقطیر خلاء "مرطوب" و "خشک" دو. به اصطلاح تقطیر خلاء خشک ، یعنی برای کاهش فشار جزئی روغن و گاز از تقطیر خلاء ، تقطیر خلاء خشک ، کم مصرف انرژی بالا ، و فرآیند تقطیر خلاء مرطوب به تدریج به تزریق بخار آب متکی نیست. سابق.

برای سیستم خلاء ، تقطیر مرطوب از پمپ جت بخار دو مرحله ای با فشار باقیمانده ۳-۵ کیلو گرم در بالای برج استفاده می کند ، در حالی که تقطیر خلاء خشک از پمپ جت بخار سه مرحله ای با فشار باقی مانده از ۱-۲kpa استفاده می کند. در بالای برج به منظور افزایش میزان استخراج نفت خام ، عمدتاً افزایش نرخ استخراج برج رفع فشار یا افزایش عمق برش نفت خام است. در همان دمای گاز زدایی هر چه درجه خلاء بیشتر باشد ، میزان استخراج برج بالاتر خواهد بود

۲٫ اصلاح کاتالیزوری و استخراج معطر

اصلاح کاتالیزوری یک فرایند ثانویه مهم در فرآوری نفت ، مواد اولیه شیمیایی است که در تولید بنزین با اکتان بالا یا هیدروکربنهای معطر (بنزن ، تولوئن و زایلن و غیره) هنگام استفاده از استخراج سولفولان در روش تقطیر خلاء از جداسازی آروماتیک استفاده می شود حلال ها ، گاز بازیافت برج پس از انعقاد به مخزن معطر (سقف با پمپ خلاء جت بخار).

۳٫ پالایش روغن حلال روغن

میزان روغن کاری روغن زیاد نیست و بخش کمی از فرآورده های نفتی را به خود اختصاص می دهد ، اما انواع زیادی روغن روغن کاری وجود دارد ، صدها و اغلب نیازهای ویژه ای دارند ، روند کلی روغن کاری روغن تولیدی مانند مواد اولیه → پالایش ~ دفع آسفالت ining پالایش مکمل آبگیری → ترکیب پس از پردازش.

هدف از پالایش حلال حذف ناخالصی های مضر ، بهبود عملکرد روغن روغن کاری ، برآورده کردن نیازهای استفاده است. اصل اساسی پالایش حلال استفاده از حلالیت انتخابی برخی از حلالها برای دستیابی به هدف از بین بردن اجزای چاه مورد نظر در روغن کاری روغن است. مهم نیست که از چه نوع حلال استفاده می شود ، فرایند تولید اصلی شامل استخراج حلال و بازیابی حلال است. در فرآیند بازیابی حلال ، بازیابی مایع تصفیه شده و حذف محلول باقیمانده در مایع استخراج با تقطیر خلاء در نوار در حالت خلاء انجام می شود.

فناوری پمپ خلاء در صنعت پالایش نفت رو به افزایش است. تجهیزات بدست آوردن خلاء مورد استفاده پالایشگاه ها تعداد زیادی پمپ جت بخار است و فقط در تعداد کمی از پمپ های خلاء مکانیکی برای برخی از برج های تقطیر خلاء خشک و برج های کاهش فشار در پالایشگاه های کوچک استفاده می شود. با وجود برج فشار به طور فزاینده ، پمپ جت بخار به یک هیولا ، مصرف انرژی ، راندمان پایین ، آلودگی آب و سایر تناقضات برجسته تبدیل شده است.

ظرفیت استخراج پمپ خلاء نیز در سالهای اخیر بسیار بهبود یافته است ، که برای تأمین نیازهای خلاء برخی از دستگاه های فشار متوسط ​​کوچک ، متوسط ​​، دستگاه های بازیابی حلال و دستگاه های پالایش روغن کافی است.

تعمیر پمپ وکیوم صنایع نفت

تعمیر پمپ وکیوم صنایع پتروشیمی

۰۸ فروردين ۹۹ ، ۱۳:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

پمپ وکیوم آبی با سیستم بسته

پمپ وکیوم آبی با سیستم بسته

پمپ وکیوم آبی با سیستم بسته به طور کامل می توانید مایع بازیافت. ظرفیت موجود در سیستم ۵۰-۱۲۰۰ m3 / hr است. پمپ خلاء می تواند انواع متنوعی را برای سازگاری با برنامه های سخت ارائه دهد. از این سیستم ها می توان در پمپ های وکیوم رینگ مایع تک مرحله ای یا دو مرحله ای استفاده کرد.

در این کاربردها ، مشخصات فن آوری حلقه مایع ایده آل است ، اما تأمین مداوم آب یا وجود ندارد یا نیاز به حفظ دارد. بجای تأمین آب مداوم آب جدید پمپ خلاء به عنوان یک سیستم آب بندی معمولی ، از مخزن کوچک آب و مبدل حرارتی خنک شده در چیدمان حلقه بسته استفاده می شود. این نوع طراحی می تواند باعث شود که پمپ خلاء بدون گرم شدن بیش از حد به طور مداوم اجرا شود و برای از بین بردن گرما نیازی به مخزن بزرگ آب بسته شده ندارد. اگر سطح آب در مخزن مهر و موم به دلیل تبخیر خیلی پایین بیاید ، سوئیچ سطح آب برای محافظت از پمپ خلاء ، مدار زنگ را فعال می کند و به اپراتور اطلاع می دهد. کنترل PLC یک پیکربندی استاندارد است که می تواند امنیت بالاتری ، عملکردهای پیشرفته و مطمئن ترین عملکرد را فراهم کند.

از طریق سالها تحقیق در مورد استفاده از دستگاه خلاء حلقه بسته ، شرکت ما تجربه غنی در استفاده از واحد یکپارچه به عنوان تجهیزات کمکی پمپ استاندارد / موتور واحد جمع کرده است. ما واحدهای انتگرالی سری ۲be ، ۲BV ، ۲sy و zjz را از جمله جداکننده گاز مایع ، مبدل حرارتی ، لوله اتصال و غیره فراهم می کنیم. تجربه غنی و قدرت قوی ما در پمپ های خلاء ، کنترل موتور و کنترل الکتریکی راه حل های سیستم را به مشتریان ما ارائه می دهد.

پمپ وکیوم آبی با سیستم بسته

پمپ های وکیوم رینگ آب و کمپرسور باید به عنوان واحد کمپرسور به همراه سایر واحدها استفاده شوند. شرکت ما تجهیزات زیر را ارائه می دهد:

دستگاه رانندگی: موتور ، کوپلینگ و غیره؛

سیستم کنترل الکتریکی: کابینت سوئیچ ، دستگاه شروع نرم ، عکس و غیره؛

ورودی هوا مجهز به دریچه توقف است تا از بازگشت مایعات به سیستم در هنگام توقف کمپرسور جلوگیری کند.

جداکننده گاز مایع متعلق به یک مخزن تحت فشار ، برای جدا کردن گاز فشرده شده از سیال در لوله اگزوز نصب می شود.

کندانسور برای خنک کردن گاز و بخار میعان شونده در ورودی هوا نصب می شود و بدین ترتیب بار کمپرسور کاهش می یابد.

تبادل گرما برای خنک کردن مایعات کار ضروری است.

شیر لوله ای ، فیلتر ، فشار سنج ، فرستنده فشار ، فرستنده مقاومت حرارتی ، شیر برقی ، دریچه خلاء پنوماتیک و غیره

بسته به شرایط ، تجهیزات و سنجها اختیاری هستند و به ترتیب باید مشخص شوند.

ما به دلیل ارائه بهترین واحد خلاء حلقه بسته مشهور هستیم. سیستم ما به دلیل عملکرد عالی و ویژگی های طراحی بسیار خوب در بازار پذیرفته شده است. بنابراین ، این سیستم ها به شرط عدم نگهداری طولانی مدت از راندمان مکش بالایی برخوردار هستند.

تعمیرات پمپ وکیوم خشک تیغه گرافیتی

انتخاب پمپ خلاء خشک در فناوری نیمه هادی

۰۷ فروردين ۹۹ ، ۱۴:۳۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

چگونه گرمای پمپ وکیوم رینگ آبی را بر طرف کنیم

چگونه گرمای پمپ وکیوم رینگ آبی را بر طرف کنیم

پمپ وکیوم آبی یک نوع از تجهیزات است که اغلب به طور گسترده ای استفاده می شود و دارای یک ساختار بسیار پیچیده در زندگی روزمره ما است. با این حال ، هنگامی که تجهیزات استفاده می شوند ، نمی توان آن را از پشتیبانی یاطاقان جدا کرد. بنابراین ، کیفیت یاتاقان به طور مستقیم تأثیر می گذارد که آیا تجهیزات می توانند به طور عادی مورد استفاده قرار گیرند ، اما بلبرینگ به دلیل استفاده طولانی مدت یا برخی عوامل بیرونی باعث ایجاد گرما می شود ، که این امر منجر به درجه حرارت کل تجهیزات می شود ، درجه افزایش می یابد. درجه خاصی از آسیب به تجهیزات ، سپس در روند استفاده ، علت تجهیزات تحمل گرمایش چیست ، چگونه آن را حل کنیم؟

یاتاقان یکی از قسمت های مهم محصولات پمپ وکیوم است که در عملکرد پمپ خلاء نقش مهمی دارد. در مورد پمپ خلاء نیز همین مسئله است. در عملکرد پمپ خلاء ، گاهی اوقات یاتاقان گرما ایجاد می کند که این امر تأثیر خاصی در عملکرد کلی پمپ خواهد داشت. دلایل گرمای پمپ خلاء چیست؟ دلایل زیادی برای گرم شدن پمپ وکیوم وجود دارد ، از جمله آن می توان به ترک خوردگی صفحه دو شیار ، خرابی مهر و موم انتهای شافت ، تحمل بارگذاری ، اثر حسی ، ظاهر صاف و آسیب تحمل اشاره کرد. در اینجا یک معرفی خاص است.

دلایل حرارت

۱٫ ترک خوردگی صفحه دو شیار: در صورت ترک خوردن صفحه شیر پمپ خلاء حلقه آب ، فشار هر دو طرف پروانه نامتوازن خواهد بود ، روتور دارای نیروی محوری خواهد بود که این امر باعث تشدید بار تحمل و عملکرد طولانی مدت خواهد شد. دمای تحمل را افزایش می دهد. در این زمان ، صفحه سوپاپ باید به موقع تعویض شود.

۲- تأثیر لرزش: هنگامی که بدنه پمپ یا بلبرینگ حسی بزرگ داشته باشد ، دمای تحمل بیش از حد بالا خواهد بود. بدنه پمپ خلا را بررسی کنید تا علت لرزش را پیدا کنید ، لرزش را از بین ببرید و دمای تحمل بهبود می یابد.

۳٫ پیش باربری بیش از حد بزرگ است: این وضعیت باعث کاهش درجه یاتاقان یا عدم تحمل ، افزایش دمای تحمل می شود ، بنابراین پیش بار تحمل پمپ باید کاهش یابد.

۴- خرابی مهر و موم انتهای شافت: در صورت بسته شدن مهر و موم بسته شدن انتهای شافت یا مسدود شدن کانال آب مهر و موم ، هوا از این شکاف های آسیب دیده وارد بدن پمپ می شود و در نتیجه کاهش مکش و عملکرد اگزوز خلاء حلقه آب ایجاد می شود. پمپ ، و نیروی محوری روتور ،

بار تحمل را افزایش داده و در نتیجه دمای تحمل را افزایش می دهد. در این زمان بسته بندی مهر و موم انتهای شافت را تعویض کنید.

۵- آسیب دیدگی: هنگامی که یاتاقان نورد شود و قفس بلبرینگ آسیب ببیند ، یاطاقان بیش از حد گرم می شود. وقتی خرس خراب شد ، بلبرینگ جدید را به موقع تعویض کنید.

موارد بالا دلیل گرمایش  پمپ خلاء حلقه آب است. در حقیقت ، بیشتر دلیل گرم شدن تجهیزات این است که قطعات داخلی تجهیزات آسیب دیده ، اما گرم شدن بلبرینگ تجهیزات باعث گرم شدن کل تجهیزات خواهد شد. بنابراین ، هنگامی که گرمایش بلبرینگ در فرآیند استفاده رخ می دهد ، لازم است دلیل گرمایش را دریابیم و سپس راه حل های مربوطه را دنبال کنید تا این مشکل حل شود ، البته برای کاهش وقوع این پدیده ، ما باید به طور مرتب تجهیزات را حفظ کرده و سپس عمر سرویس تجهیزات را افزایش دهید. انواع پمپ وکیوم

۰۵ فروردين ۹۹ ، ۱۵:۴۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

انتخاب پمپ خلاء خشک در فناوری نیمه هادی

نحوه انتخاب پمپ خلاء خشک در فناوری نیمه هادی با استفاده از توان مهندسین و مشاورین کارآزموده در خدمت شما هستیم

انتخاب پمپ خلاء خشک در فناوری نیمه هادی

چندین نوع پمپ خلاء خشک وجود داردطراحی و تولید شده است که تفاوت های آشکاری در طراحی سازه مکانیکی دارد. بنابراین ، پمپ های خلاء خشک را می توان به انواع زیر طبقه بندی کرد: نوع اسپلیت گرد ، نوع پنجه ، نوع ترکیبی (ریشه + پنجه) ، نوع پیچ ، که از این میان به سه مورد اول پمپ های چند مرحله ای گفته می شود. از آنجا که آنها به همان روش کار می کنند ، از حفره خلاء چند مرحله ای برای فشرده سازی مکرر گاز برای تولید خلا استفاده می کنند. در فرآیند فشرده سازی مکرر ، دما و فشار گاز نیز تغییرات پیچیده تری ایجاد می کند ، بنابراین به راحتی می توان تغییراتی در خصوصیات بدنی گاز ایجاد کرد. نوع پیچ را پمپ تک مرحله ای می نامند زیرا تنها برای تولید خلاء به یک محفظه خلاء متکی است. 

با توجه به روش های مختلف فشرده سازی گاز ، می توان آن را به موارد زیر تقسیم کرد

  1. پمپ پیچ فشرده سازی داخلی
  2.  پمپ پیچ فشرده سازی خارجی 

 

نوع پمپ خلاء خشک فرآیند نیمه هادی:

لوب های BICIRCULAR

طراحی اسپلیت دوتایی بسیار شبیه به محبوب ترین و پر کاربرد پمپ ریشه است. در حقیقت ، برخی از اولین ایده های طراحی پمپ خشک ، پمپ های Roots بودند. این طراحی چند مرحله ای مسیر گاز را بسیار پیچیده می کند و هر مرحله برای بازی در نقش رقت و ایزوله نیاز به جریان زیادی ازت دارد. در عین حال ، برای دستیابی به یک خلاء مناسب ، نیازهای بسیار سختی برای شکاف در همه سطوح وجود دارد. البته این طرح باعث افزایش ضریب فشرده سازی داخلی می شود و این باعث می شود مصرف انرژی آن نسبتاً کم باشد.

ترفولیولات

اصل طراحی سه لوب همان طراحی دو لنگه است ، به جز این که گاز به صورت دایره ای به سه قسمت تقسیم می شود و نه دو قسمت مانند طرح دو لنگه. این دو طرح مزایا و مضرات یکسانی دارند. به منظور کاهش بیشتر در مصرف برق ، برخی از تولید کنندگان در بخش انتقال ، دو موتور DC را انتخاب می کنند ، اما این امر همچنین به کاهش گشتاور و کاهش ظرفیت راه اندازی مجدد منجر می شود. همانطور که با طرح اسپلیت دور دوتایی ، هر مرحله از طرح تقسیم سه برگه برگ نیاز به جریان زیادی ازت دارد تا نقش رقیق سازی و جداسازی را داشته باشد.

ترکیبی (ریشه + پنجه)

در طراحی ترکیب (ریشه + پنجه) از ریشه برای بهبود بازده استخراج تحت فشار کم استفاده می شود و از پنجه برای بهبود بازده استخراج تحت فشار زیاد استفاده می شود. اصل اساسی و مسیر گاز آن دقیقاً مشابه طراحی لوب دایره ای است که در ابتدا معرفی شده بود. برخی از تولید کنندگان مرحله نهایی خود را به یک طرح ستاره تغییر می دهند ، به طوری که می توانند در یک انقلاب گاز را به پنج قسمت تقسیم کنند ، دقیقاً مانند طرح تقسیم سه دایره می تواند آن را به سه قسمت تقسیم کند. به همین ترتیب ، در بسیاری از فرآیندها ، هر مرحله از طراحی ترکیبی به جریان زیادی ازت نیاز دارد تا نقش رقیق سازی و جداسازی را داشته باشد.

نوع پیچ فشرده سازی خارجی

در طراحی پیچ فشرده سازی خارجی از یک جفت پیچ استوانه استفاده می شود. این امر فشرده سازی داخلی را به حداقل می رساند و مسیر گاز را کوتاهترین و آسان ترین می کند. در این روش ، گاز برای کمترین زمان در بدنه پمپ می ماند. اگرچه مصرف انرژی این طرح به دلیل کاهش نسبت فشرده سازی داخلی نسبتاً زیاد است اما در بسیاری از فرآیندهای نیمه هادی پیچیده مقاومت بالایی نشان می دهد. این طرح تک مرحله ای باعث می شود تقاضای مصرف نیتروژن بسیار کوچک و ساده باشد ، به طوری که در فرایندهای مختلف قابل تعویض خوبی باشد. در بسیاری از فرآیندهای تمیز ، ازت ممکن است حتی استفاده نشود.

نوع پیچ فشرده سازی داخلی

علاوه بر استفاده از یک جفت پیچ غیر همسان ، اصول اساسی طراحی پیچ فشرده سازی داخلی و طراحی پیچ فشرده سازی خارجی بسیار مشابه است. کاهش حجم بین پیچ ها باعث فشرده سازی داخلی می شود. این طرح به دلیل فشرده سازی داخلی ، میزان مصرف برق را به همان پمپ چند مرحله ای کاهش می دهد. اما در بسیاری از فرآیندها ، این فشرده سازی داخلی ، مانند پمپ چند مرحله ای ، بسیار آسان است و باعث ایجاد تغییرات فیزیکی و شیمیایی گاز در بدنه پمپ شده و باعث ایجاد جامد یا مایع سازی می شود.

در انواع پمپ های خلاء خشک که در بالا توضیح داده شد ، ما مایل به کاهش اندازه بدنی آنها هستیم. اما ، این با پمپاژ پمپ خلاء متناقض است ، زیرا میزان پمپاژ پمپ خلاء به طور مستقیم با حجم پمپ خلاء متناسب است ، و اندازه فیزیکی کوچک به معنای حجم کم است. البته یک عامل مهم نیز وجود دارد که بر میزان پمپاژ پمپ خلاء ، یعنی سرعت چرخش تأثیر می گذارد. برای مطابقت با نرخ پمپاژ پمپ خلاء در مقیاس کوچک با پمپ خلاء در مقیاس بزرگ ، لازم است سرعت آن افزایش یابد. دو روش برای تغییر سرعت پمپ خلا وجود دارد ، یکی تغییر فرکانس منبع تغذیه ، یعنی استفاده از مبدل فرکانس. مورد دیگر تغییر نسبت انتقال گیربکس است. در میان آنها ، مزیت استفاده از مبدل فرکانس این است که می تواند یک کنترل حلقه بسته را فراهم کند ، اما از بین رفتن گشتاور در زیر بار زیاد آسان است. تغییر نسبت انتقال گیربکس روشی بسیار اقتصادی است ، البته فقط می تواند یک سرعت غیرقابل کنترل را ارائه دهد.

مشاهده می شود که پمپ خلاء خشک دارای طرح های مختلفی است که هر کدام از این ویژگی ها ، مزایا و معایب خاص خود را دارند. در کل ، هزینه استفاده یک عامل مهم است که بر انتخاب پمپ خلاء افراد تأثیر می گذارد. بیشتر و بیشتر کاربران پمپ خلاء متوجه می شوند که پایداری عملکرد پمپ خلاء نیز باید در نظر گرفته شود. به دلیل خطای غیر منتظره پمپ خلاء ، از راندمان دستگاه کاسته می شود ، زمان تولید و تحویل ویفر تحت تأثیر قرار می گیرد ، حتی قراضه ویفر فرآوری شده و آسیب دیدن سایر قسمت های دستگاه ایجاد می شود.

انتخاب پمپ خلاء خشک در فناوری نیمه هادی

از آنجا که طراحی پیچ پیچ از نوع تک مرحله ای است ، در مقایسه با پمپ چند مرحله ای مانند نوع اسپلیت گرد ، نوع پنجه و نوع ترکیبی ، تعداد قطعات مورد استفاده ۶۰ درصد کاهش می یابد. این امر باعث می شود که در آینده از ثبات و هزینه های نگهداری استفاده شود.

به طور جامع ، اگر کاربر فکر کند که مصرف برق برای او مهمترین است و مصرف نیتروژن برای او کمترین اهمیت است ، بنابراین نوع پیچ فشرده سازی داخلی می تواند انتخاب مناسبی باشد. اما به طور کلی ، نیازهای بیشتر و دقیق تر برای تصفیه گاز دم باعث کاهش مصرف نیتروژن در آینده می شود. اگر می خواهید از یک نوع پمپ منفرد برای ساده کردن کنترل موجودی خود بدون تغییر فرآیندهای نیمه هادی مختلف استفاده کنید ، نوع پیچ فشرده سازی خارجی بهترین انتخاب شماست.

۰۴ فروردين ۹۹ ، ۱۸:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰